Sıkça Sorulan Sorular

TamKod cihazı nedir, ben tam anlamadım.

TamKod cihazına beyin, sizin evinizde, dükkanınızda takılı olan kameralarada göz diyebiliriz. Nasıl insan gözüyle görür, beyniyle gördüğü şeyin ne olduğunu anlar ise, çalışan kameralarınız gözünüz gibi görürken TamKod cihazıda beyin gibi kameraların gördüğü şeyin ne olduğunu anlar. Kameraların gördüğü şey kedi-köpek-koyun-eşek-kuş-çer çöp-bisiklet-araba... değilde insansa, fotoğrafıyla birlikte telefonunuzu çaldırarak anında size haber verir.

TamKod cihazını kamera sistemime takınca, video kayıt, uzaktan izleme fonksiyonları aynı şekilde devam edecek mi?

Kayıt cihazınızın, kameralarınızın eski fonksiyonlarında hiçbir değişiklik oluşmaz. Kayıt cihazı video kaydı yapmaya devam edecek, siz kamera görüntülerini uzaktan izlemeye devam edeceksiniz. TamKod cihazı bu özelliklere ek olarak, kamera sisteminize harekete, boyuta değil sadece insana duyarlı alarm verme kabiliyetinide kazandıracaktır. Böylelikle muhtemel tehlikeden anında haberiniz olacak ve iş işten geçmeden önce önlem alabileceksiniz.

TamKod cihazını nereye takıp bırakıcam, alarmları nasıl açıp kapatıcam?

TamKod cihazını, kayıt cihazınızın takılı olduğu modeme takıp, kayıt cihazınızın yanına koyabilirsiniz. Tek bir TamKod cihazı aynı anda dört kameradan gelecek görüntüleri anlayabilecek kapasitededir. Dilerseniz, alarmları herbir kamera için ayrı ayrı açıp kapatabilirsiniz.

TamKod cihazını satın aldıktan sonra, aylık ödeme yapacak mıyım?

Taahhüt yok, aylık ödeme yok. Ürün artık sizin.

TamKod cihazı fotoğrafları mobil uygulama üzerinden mi, mail ile mi atıyor?

Sizlerin anında haber almanız ve istenmeyen olaylar gerçekleşmeden önlem alabilmenizin tek yolu mobil uygulama üzerinden fotoğrafların size iletilmesidir. Bu sebeple, mobil uygulama üzerinden alarm fotoğrafları sizlere anında iletilmektedir.

TamKod cihazının çalışabilmesi için kameraların sağlaması gereken çözünürlük limitleri nelerdir ?

TamKod cihazı, eski analog kameralarda dahi, maksimum performansla insan tespiti yapabilmesi için tasarlandı. Çözünürlüğü düşük kameralardada iyi sonuç vermesi için, geliştirme sürecinden kesinlikle feragat edilmedi. Ayrıca, piyasada çoğunlukla satılan 720p, 960p ve 1080p kameralara yüksek verimle uyum sağlamaktadır.

TamKod cihazı ip veya analog kamera ayırımı yapmakta mıdır?

Hem ip kameralarla hem analog kameralarla uyumlu çalışmaktadır.

TamKod cihazı geceleri de insan tespiti yapabilmekte midir?

Kameraların sahip olduğu gece görüş ışığıyla birlikte, geceleri de insan tespiti yapabilmektedir. 

Tamkod cihazını satın aldım, kargoyla evime geldi ancak ayarları yapamazsam, bir çözüm sağlıyor musunuz?

Size TamKod cihazı ulaştığında, kutusundan çıkacak olan kablonun bir ucunu modeminize diğer ucunu TamKod cihazına bağlayacak, kullanma kılavuzunu takip ederek ayarlarını yapabileceksiniz. Ancak istenir ise, yüksek teknolojiyi tercih eden siz müşterilerimizin TamKod cihazlarına uzaktan bağlanarak ayarlarını yapıyor, kurulumu tamamlıyoruz.

Tamkod cihazının özelliklerine sahip piyasada bir ürün yok, markayı da ilk defa duyuyorum.

TamKod sözde değil, özde çalışan, kullanıcılarının güvenini kazanmış, yüksek teknoloji algınızı kökünden değiştirecek bir üründür.
Özelliklerinden şüpheniz varsa, satın alıp deneyebilirsiniz. Performansının özde değil sözde olduğunu düşünürseniz(sözde değil özde olduğunu göreceksiniz), aynı kargo paketine yerleştirip geri gönderirsiniz. Paranız size anında iade edilir.

TamKod cihazını animasyonda sayılanlar dışında, başka nerelerde kullanmak elzem?

Bizlere gelen bu soru için özellikle teşekkür ederiz. Animasyonu daha fazla uzatmamak adına, her ihtiyaca özel noktaları eklemedik. Fakat bu birazda sizlerin öngörüsüne görede şekillenebilir.

  • Örneğin, bahçesi olmayan bir müstakil evde veya dairede oturduğunuzu varsayalım. Böyle bir durumda, hane dışında kapı ve pencerelerinize bakan kameralarınız var ise,  TamKod cihazı ile kapı, pencerelerinizi işareletleyip alarmı açtığınızda, kapı, pencerelerinize gelmiş kişi veya kişilerin fotoğraflarını dünyanın neresinde olursanız olun görecek, kimse içeri giremeden önlem alabileceksiniz.
  • Veya çalışan bir anne olduğunuzu varsayalım. İşe gittiğinizde aklınız küçük çocuğunuzda kaldı. Siz yokken balkon gibi tehlikeli yerlere çıkmasını ve bunun gözden kaçmasını istemiyorsunuz. Balkona koyacağınız kamera ile TamKod cihazının alarmını aktif ettiğinizde, durumdan anında haberiniz olacak ve evinizde çocuğunuzun bakımından sorumlu kişiyi uyarabileceksiniz.
TamKod cihazının akıllı kameralardan farkı nedir?

Size akıllı kameralar var diyen olursa, getirin kamerayı her türlü canlının gezdiği, yere koyalım sonucu görelim şeklinde cevap veriniz lütfen.

Çünkü piyasadaki kameralar, hareket eden herşeye veya hareket eden şeyin boyutlarına bakarak alarm üretir.

Hatta gölge değişimlerinde, yağmurda, kar yağışında dahi alarm üretebilirler.

Sizi rahatsız eden yanlış alarmlar yüzünden, alarmları kapatmak zorunda kalırsınız.

TamKod cihazı ise sadece insana duyarlıdır, doğru zamanda doğru alarm üretir.

Kaldıki, Tamkod cihazını elinizdeki mevcut kamera sistemine takarak, kamera sisteminizi değiştirmek zorunda kalmazsınız.

 

TamKod cihazının garanti süreci nasıl işliyor?

TamKod cihazı iki sene garanti kapsamındadır. Diğer yandan, bizi aradığınızda uzak bağlantı ile kontrolleri yapılabilmektedir. Bunun içinde herhangibir ücret talep edilmemektedir. Buna rağmen çözüm sağlanamaz ise, size gelen kargo kutusuna geri koyarak bize göndermeniz yeterlidir. Kargo ücretleri tamamen bize aittir. Ayrıca, bize ulaştıktan sonra birgün içerisinde çözüm sağlayarak veya yenisi ile değiştirerek size geri göndereceğimizi taahhüt ederiz.